Dr. Balla László
A Miskolci Egyetem számítóközpontjának vezetõje. A Neumann János Számítógéptudományi Társaság Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezetének hosszú idõn keresztül titkáraként, majd elnökeként sokat tett a megye számítástechnikai kultúrájának fejlesztéséért. Az évente megrendezett microCAD konferenciák és kiállítások valamint a programozói bajnokságok a hazai szakmai közélet rangos eseményeivé váltak. Megszervezte és vezeti a Térinformatikai Szakosztályt, amely a Társaság egyik legeredményesebben mûködõ új szakmai szervezete.
Hollósi József
Fizikusként végzett 1989-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetemen és azóta egy rövid megszakítástól eltekintve az Egyesült Államokban tanul ill. dolgozik. Mégis jelentõs hatást tudott gyakorolni a hazai számítástechnikai életre azzal, hogy a 90-es évek elején létrehozta és azóta folyamatosan mûködteti és továbbfejleszti a Hollósi Information Exchange (HIX) rendszert, amely elektronikus levelezési listákból és a hozzájuk kapcsolódó dokumentumtárból, archívumból és címtárból áll. A HIX a világ több mint 45 országában élõ magyarok számára biztosít híreket és kapcsolattartási lehetõséget különbözõ témákban, de a magyarországi Internet felhasználók közül is sokaknak a HIX jelentette az elsõ ismerkedést az Internet kommunikációs lehetõségeivel. Ezzel kiemelkedõen hozzájárult az Internet kultúra terjesztéséhez és a hazai számítástechnika nemzetközi megismertetéséhez.
Szlankó János
A KFKI Számítástechnikai Részvénytársaság vezérigazgatója. Vezetése alatt sikerült megvalósítani a Központi Fizikai Kutatóintézetben felhalmozódott jelentõs számítástechnikai fejlesztõ kapacitás eredményes hasznosítását a piacgazdaság körülményei között. Az irányítása alatt mûködõ KFKI Számítástechnikai Csoport egy sor olyan céget fog össze, amelyek vezetõ pozíciót töltenek be a hazai fejlesztésben, kereskedelemben és rendszerintegrációban. Személyes közremûködésével jelentõs szerepet játszik az államigazgatási informatikai fejlesztések megalapozásában és a Nemzet Informatikai Stratégia kidolgozásában, melynek egyik kezdeményezõje volt és jelenleg a NIS szerkesztõbizottságát vezeti.
Klatsmányi Árpád
A magyarországi elektronikus számítástechnikai fejlesztés úttörõje. 1959-tõl az Elektronikus Mérõkészülékek Gyárának fõkonstruktõreként kezdeményezi az analóg méréstechnika intenzív lecserélését a digitális technikára. Ennek keretében kidolgozták és sorozatban gyártották a 60-as évek elején világpiaci újdonságnak számító HUNOR elektronikus asztali számítógép családot, majd az EMG 830 moduláris számítógépet, amely az elsõ - és azóta is egyetlen - teljes mértékben hazai fejlesztésû elektronikus számítógép volt. A hazai számítástechnika fejlesztésének más irányú orientációja miatt az EMG 1970 után nem tudott a témával tovább foglalkozni, így az itt koncentrálódott szellemi kapacitás hamarosan szétesett, de a Klatsmányi Árpád vezetése alatt felnõtt munkatársak a hazai számítástechnika sok területén töltenek be meghatározó pozíciókat.
A RECOderm fejlesztési kollektíva képviseletében Matakovics György
A KFKI Számítástechnikai Csoporthoz tartozó RECOWARE Kft-ben 1992 óta foglalkoznak a RECOderm Számítógépes Ujj- és Tenyérnyomatazonosító rendszer kidolgozásával. Az elkészült kriminalisztikai célokat szolgáló azonosító rendszer egy sor olyan tulajdonságot tartalmaz, amelyek a mindennapi gyakorlati felhasználásban jelentõs elõnyöket nyújtanak, lehetõvé téve azt, hogy a felismerésben a végsõ szót kimondó emberi szakértõk valóban csak az érdemi munkával foglalkozzanak. A rendszerben használt alakfelismerõ algoritmusok hatékony azonosítást biztosítanak, míg az alkalmazott számítástechnikai megoldások jól alkalmazkodnak a rendõri munka igényeihez.
A rendszer kidolgozását végzõ RECOderm fejlesztõi kollektíva tagjai:
A díjat átveszi Matakovics György, aki 1979-ben végzett a Budapesti Mûszaki Egyetemen mint villamosmérnök és azóta a KFKI-ban dolgozik, jelenleg a RECOWARE Kft ügyvezetõje.
Horváth Attila
A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium igazgatója és számítástechnika tanára. Az iskolaszámítógép-program elsõ jelentõs tanárnemzedékéhez tartozik, 1984-ben kezdte a számítástechnika oktatását. Megyei szaktanácsadóként rendszeres szervezõje versenyeknek, szakköröknek, tanárok továbbképzésének. Az általa 1992-ben kezdeményezett Izsák Imre Gyula komplex természettudományi verseny azóta országos hírnévre tett szert. Jelentõs eredményei vannak a tehetséggondozás területén, tanítványai kiváló eredményeket érnek el a Nemes Tihamér versenyeken és az Informatikai Diákolimpiákon. Az irányítása alatt álló gimnázium a hazai informatikai oktatás egyik országosan elismert mûhelyévé vált.
Schneider Ferenc
A gyulai Bay Zoltán Gimnázium tanára. A nyolcvanas évek közepén kezdett foglalkozni a számítástechnika oktatásával a tagozatos általános iskolákban. Az általa kidolgozott programot ill. moduláris tananyagokat az ország közel 1800 iskolájában használják és ezek a Magyar Taneszközgyártók, Forgalmazók és Felhasználók Szövetségének versenyén 1995-ben "Arany Díj" elismerésben részesültek. 1993 óta a Békés Megyei Pedagógiai Intézet számítástechnikai szaktanácsadójaként is mûködik és jelentõs szakmai segítséget nyújt a megye általános- és középfokú oktatási intézményeinek.
Dr. Zárda Sarolta
A SZÁMALK Rendszerház Részvénytársaság Oktató és Konzultációs Központjának fõigazgatója. A SZÁMALK országosan elismert oktatási tevékenységének eredményes irányítása mellett közel egy évtizede foglalkozik új oktatási konstrukciók kidolgozásával ill. külföldi oktató rendszerek behozatalával és adaptálásával. Jelentõs szerepe volt a távoktatási módszerek meghonosításában úttörõ szerepet játszó Gábor Dénes Mûszaki Informatikai Fõiskola létrehozásában, ahol több tárgyat oktat és a tanulmányszervezési fõigazgató helyettesi teendõket is ellátja. A Fõiskola fennállásának három éve alatt mintegy 6500 hallgatót oktatott és tevékenysége a határokon túlra is kiterjed.