Bonyolultsági mértékek alkalmazása lokalizációs szoftverek tervezésében

Király Roland <>
Eszterházy K. Főisk. Matematika és Infrormatika

Tömösközi Péter <>
Eszterházy Károly Főiskola

A lokalizációs kutatási területünk az RFID technológia eredeti felhasználási célját kívánja kiterjeszteni. Eredetileg ugyanis az RFID címkével ellátott objektum jelenléte/hiánya egy viszonylag nagy – több méteres vagy több tízméteres kiterjedésű – területre állapítható meg. Az antennák és protokollok intelligensebbé tételével és ezt a tulajdonságot kihasználó middleware réteggel az RFID technológia alkalmassá tehető objektumok pontosabb lokalizálására is. Ennek következtében számos új – jelenleg még akár ismeretlen – felhasználási terület nyílik meg a technológia előtt. A kutatásban sor kerül az antenna karakterisztikák dinamikus változtatási lehetőségeinek vizsgálatára, és olyan algoritmusok kidolgozásra, amelyek a teret redundánsan lefedő intelligens antennák érzékeléseiből a lehető legpontosabban meghatározzák az egyes objektumok elhelyezkedését.

A lokalizációs szoftverek, és a különböző kommunikációs protokollok szorosan kapcsolódnak a technológiához mind a hardveren futó alkalmazások, mind a kommunikációs szoftverek tekintetében.

Az előadásomban a vezérlő, és lokalizációs szoftverek forrásszövegének automatikus elemzésére próbálok meg módszereket definiálni, amely módszerek korábban a telekommunikációs szoftverek esetében bizonyíthatóan nagy hatásfokkal működtek.